Nálunk minden
a vasutasokról szól!

Felhatalmazás a mellékvonalak bezárására?!


Ha elfogadhatatlan a mellékvonalak bezárása, akkor milyen alapon tárgyaljunk a bezárást követő létszámleépítésről?

Szakszervezetünk ezt a nevetséges ellentmondást nem volt hajlandó tudomásul venni, ezért is tagadtuk meg a kollektív munkaügyi vita november 2-i fordulóján a kormány által készített emlékeztető aláírását. Mivel a kormány nem volt hajlandó álláspontjának érdemi megváltoztatásra a hosszas vitát követően sem, kivonultunk a tárgyalásról. Ezt megelőzően azonban a vita november 4-i folytatására tettünk javaslatot. Végülis az emlékeztetőt egyik szakszervezet sem írta alá. A VDSzSz Szolidaritás ugyanakkor elfogadta, hogy a tárgyalások szerda helyett november 9-én folytatódjanak. Természetesen, az eredményes tárgyalások érdekében elképzelhető a gördülősztrájk folytatása, amelyet reményeink szerint nem egyedül kell meghirdetnünk.

(A dokumentumot a lap alján mellékelt fájlban elolvashatjátok - a szerk.)

 

Letölthető dokumentumok:

DOC091102.pdf