Rákosrendező: közbenjárásunkat követően megérkezett a mobilklíma az utazói tartózkodóba!
A Nyugati pályaudvar átmeneti bezárása miatt a jegyvizsgáló kollégák számára Rákosrendezőn jelöltek ki tartózkodót, az ottani állapotok miatt számos tagtársunk keresett meg minket.
Helyszíni szemlét követően Bernát Beatrix, a VDSzSz Szolidaritás budapesti területi vezető ügyvivője Lóczi Csaba TSZVI-igazgató intézkedését kérte a munkavégzéshez, a munkaközi szünet eltöltéséhez szükséges körülmények biztosítása érdekében! Mint írta,
- a helyiségek padozata koszos, szemetes. Hiányoznak a fertőtlenítő eszközök, papír kéztörlő. Szemétgyűjtő helyett egy koszos festékes vödör van. Az épület előtti rész, ahol be lehet jutni, gazos és rendezetlen,
- a kollégák elmondása szerint már a reggeli órákban is kosz és szemét volt,
- az épületben napközben nagyon meleg van, nincs semmilyen léghűtő berendezés, még ventilátor sem.
A TSZVI-igazgató válaszában biztosított minket arról, hogy a mobilklímán kívül
- felhívták a takarításért felelős MÁV szervezetet a mindennapos takarítás fontosságára, a kizárás előtt leadott megrendelés betartására,
- a helyiségbe és a bejárathoz is szemetesek kerültek,
- fertőtlenítő gélt helyeztek ki.
