Nálunk minden
a vasutasokról szól!

Sztrájk: április 30-án 0-18 óráig


A VDSzSz Szolidaritás április 30-ára nullától 18 óráig tartó általános vasutas sztrájkot jelentett be. Ugyanakkor felhívunk minden munkavállalót: aki nem ért egyet a kormányzati csomagban szereplő megszorításokkal, csatlakozzon a vasutasokhoz, és éljen törvényadta lehetőségével.
Szakszervezetünk a MÁV költségtérítésének elvonása, valamint a természetbeni juttatások (arcképes igazolvány) adómentességének megszüntetése ellen is sztrájkol, hiszen ez a két tétel 100 milliárdos nemlétező felesleget feltételez a MÁV költségvetésében, ráadásul sok ezer munkahely megszűnéséhez vezet. Hasonlóképp, munkabeszüntetéssel tiltakozunk az alacsony keresetű vasutasokat sújtó többi intézkedés bevezetése ellen is (táppénz mértékének csökkentése, nyugdíjkorhatár felemelése, gyed/gyes lehetőségének elvesztése, stb.). Természetesen, eddigi követeléseinket fenntartjuk, azonban a kialakult helyzet miatt hátrébb soroljuk azokat, hiszen ezúttal már a vasút puszta léte is kérdéses.

2009. április 14.