Nálunk minden
a vasutasokról szól!

Bér2015: Sűrű lesz a december, és sok múlik rajta


Összességében 5 százalékos bérfejlesztéssel - első lépcsőben 2 százalékkal - kell kompenzálni a vasutasokat a megnövekedett munkaidő miatt. A minisztériummal is voltak tárgyalások, nagy ellenállást nem lehetett tapasztalni, ők is érzik, hogy ezt a kérdést rendezni kell. Mindez a jövő évre követelt legalább 5%-os bérfejlesztésen, a bruttó 60 ezer forint "pulykapénzen" és a nyugdíjpénztári hozzájáruláson felül értendő. De mi haszna van a vasutasoknak az ágazati kollektív szerződésből, és miért hajtja ezt a témát a VDSzSz? Bárány Balázs, szakszervezetünk alelnöke videóban összefoglalta.
[Az alábbi videó 2014. november 27-én készült - a szerk.]