Nálunk minden
a vasutasokról szól!

Sürgős tárgyalásokra van szükség az RCH-nál


A VASZ egy 2016-ig szóló foglalkoztatáspolitikai megállapodás-tervezetet dolgozott ki az RCH-nál.
A VASZ és az RCH menedzsmentje közt május 8-án lezajlott konzultácón a Felek abban állapodtak meg, hogy a VASZ kidolgoz egy foglalkoztatáspolitikai megállapodás-tervezetet, amit megküld a munkáltató részére. Ez a tervezet a megbeszélt határidőre el is készült, a VASZ szerdán megküldte az RCH-nak (ld. melléklet).
A munkáltató nevében Clemens Först vállalta, hogy május 21-ig reagál a tervezetre, de aztán a tervezet terjedelmére és témaköreinek fontosságára hivatkozva (foglalkoztatás, Kollektív Szerződés, béremelés mértéke, stb.) május 23-ig kért haladékot, annak érdekében, hogy érdemben is véleményt nyílvánítsanak a témakörökről.

A tárgyalások egy hónappal való elhalasztását kérte Christian Kern, az ÖBB igazgatóságának elnöke is. Gaskó Istvánnal, a VASZ elnökével folytatott levelezésben (ld. mellékelve) kifejti, hogy a VASZ által ellenzett átalakítási modell (tehervagonok kiszervezése egy másik cégbe, a tranzitfuvaroknak az RCC-be történő terelése, stb.) nem érinti majd a munkavállalókat. Érdemi előterjesztésre és vitára a menedzsment egy hónap múlva áll készen.
A VASZ nyílván nem ad egérutat. Abban az esetben tanúsítunk némi türelmet az átalakítási tervekkel kapcsolatban, ha azt tapasztaljuk, hogy a foglalkoztatáspolitikai megállapodást illetően - ami rendezi tagjaink egzisztenciáját 2016. végéig - érdemi tárgyalások zajlanak, nem pedig színjáték folyik. A május 23-i tárgyalásról tájékoztatunk Benneteket.

Mózes Tibor