Nálunk minden
a vasutasokról szól!

MÁV: VÉT-ülés sok vetítéssel


Manapság minden tudománnyá válhat, erről a saját szemünkkel is meggyőződhettünk a február 18-i VÉT-en. Több mint egy órás, vetítéssel egybekötött előadást hallgathattunk meg a beszerzésekről. A MÁV - szinte már mondani sem kell - ezzel kapcsolatban is projektben gondolkozik. Ugyanakkor a nagy projekt, a MÁV stratégiája több mint féléves késéssel akár már március közepére elkészülhet, igaz, határidő-módosításból volt már jó pár.
Játékszereket igen, TRAXX-mozdonyt viszont nem lehet beszerezni a MÁV által kifejlesztett szoftverrel, aminek eredményességével kapcsolatban vannak aggályaink. Hiszen a végrehajtó szolgálatoknál egy elég rövid, ám annál stabilabb lista bőven tartalmazza mindazt, amire szükség lehet - és ehhez még csak a program használata sem kell.
Vélhetően a soron következő "beszerzés" befutóit sem a program segítségével választja ki a MÁV, rövidesen a munkáltató sort kerít a szolgálati vezetők pszichológiai továbbképzésére.
Az általunk számtalanszor, minden létező fórumon megemlített és kifogásolt TRAXX-mozdonybeszerzéssel és a G. Tim-Co Kft. ámokfutásával kapcsolatban kezdeményezésünkre rövidesen konzultációra kerül sor.
Hasonlóan sarkallatos kérdés a MÁV tulajdonában lévő kisebb gazdasági társaságok vezetésének hozzáállása az adószabályok okozta negatív hatások kompenzálásához, a korrekcióra sok esetben még meg sem kezdődtek a tárgyalások.