NKH: két hónap után sincs válasz
Ismét válaszadásra szólítottuk fel Dr. Sárdi Erikát, az NKH elnökét. Legutóbb augusztusban fordultunk a hatóság vezetőjéhez az Ukrajnában gyártott, és onnan beszerzett vasúti kerékpárok ügyében.
Megkeresésünket az tette szükségessé, hogy Hegyeshalom és Budapest között áprilisban kisiklott egy személyvonat az ukrán kerékpár sérülése miatt. Azóta semmi nem történt: a kerékpárok továbbra is a megfelelõ minõségi eljárások mellõzésével futnak.
A MÁV mindössze egy utasítás kiadását tervezi, ami megtiltaná az ukrán kerékpárok további beszerzését. Az ezekkel a kerékpárokkal közlekedő vasúti kocsik a vasúti közlekedés biztonságát továbbra is súlyosan és közvetlenül veszélyeztetik.
[Ismételt levelünket a lap alján mellékelve elolvashatjátok - a szerk.]
