Lesz-e közös sztrájk a vasúton?
Hétfőn eldőlhet, megismétlődik-e az, ami utoljára 2000-ben történt: képes lesz-e három vasutas szakszervezet a közös munkabeszüntetésre?
Szeptember 21-én kerül sor ugyanis a vasutas szakszervezetek közötti egyeztetésre. A találkozón a VDSzSz Szolidaritás tárgyalódelegációján kívül jelen lesznek a Mozdonyvezetők Szakszervezetének és a Vasutasok Szakszervezetének képviselői is.
Ismeretes: a találkozó előzménye az a társszakszervezetek részére írt korábbi levelünk, amiben a kormány vasútromboló elképzeléseinek megakadályozása érdekében a közös fellépés – így az esetleges együttes munkabeszüntetés lehetőségének – mérlegelésére kértük meg a többi érdekvédelmi szervezetet.
A levél ide kattintva elolvasható, a bejövő oldal alján, a csatolt fájlok között.
