Vasút-átalakítás: lesújtó megbeszélés
A közlekedési miniszter szerint a kialakult helyzetről a vasutasok tehetnek.
Bárány Balázs, a VDSzSz Szolidaritás alelnöke lesújtónak nevezte a megbeszélést, a miniszter arrogáns volt, mi több a kialakult helyzetért a vasutasokat tette felelőssé, a kérdésekre pedig kitérő válaszokat adott. A VDSzSz Szolidaritás alelnöke az egyeztetésen felszólította a minisztert, hogy hagyja abba a jelentős létszámleépítéssel járó átalakítást, és folyamatosan egyeztessen a szakszervezetekkel, mert ha ezt nem teszi meg, sztrájk lehet.
Borsik János, a Mozdonyvezetők Szakszervezete ügyvezető alelnöke részére is csalódást okozott a tárgyalás; az ülés nem volt előkészítve a minisztérium részéről, a tárca vezetője semmi konkrétumot nem mondott a vasút átalakításával kapcsolatban. Szerinte ilyen körülmények között fölösleges volt meghívni a szakszervezeteket. Borsik János elmondta: a miniszter szerint egy hét múlva kerül a kormány elé a vasút átalakítását célzó anyag, a döntést követően egyeztetnek róla újra a szakszervezettel, és ezt az eljárást elfogadhatatlannak tartja a Mozdonyvezetők Szakszervezete. A MOSZ továbbra is tárgyalni akar, de az eddig ismert tárcaelképzelések magukban hordozzák a konfliktusveszélyt – tette hozzá Borsik János.
Forrás: MTI
